Lapas karte
AA+A++
A AAA

Senioriem

Ekskursijā iepazīst Vidzemes pērles

08.10.2020

017.jpgPar tradīciju ir kļuvusi Iršu pagasta ikgadējā senioru rīkotā ekskursija.

Arī šogad septembra vidū, pateicoties Kokneses novada domes un Iršu pagasta pārvaldes atbalstam, ievērojot šī brīža situācijas nepieciešamo piesardzību, devāmies  apmeklēt un iepazīt skaistas, vēsturiskas Latvijas vietas - Cēsis, Āraišus un Līgatni.

Maršrutu izvēlējas senioru kluba "Vālodzīte" dalībnieces, apskates vietas saskaņoja Raina Līcīte, biļešu iegādei naudu vāca Maija Bērziņa. Tas nodrošināja to, ka visu varējām iepazīt bez liekas kavēšanās. Paldies viņām!

38 ekskursijas dalībniekiem agri no rīta saules apmirdzēta savu viesmīlību rādīja Cēsu pilsēta. Bez steigas izstaigājām labi sakopto Cēsu pils parku, estrādi, seno pili, vecpilsētu. Balta un majestātiska mums durvis vēra atjaunotā svētā Jāņa baznīca. Redzējām arī Cēsu koncertzāli.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Alūksnes un Apes novada politiski represēto kluba biedri viesojas Koknesē

29.09.2020

img_20200928_wa0002.jpgAlūksnes un Apes novada politiski represēto kluba vadītāja Dzidra Mazika ir pārliecināta, ka iekšējam dvēseles mieram Likteņdārzs jāapmeklē vismaz reizi gadā. Saulainajā atvasaras dienā, 24. septembrī, kad kluba biedri un viņu atbalstītāji devās uz Koknesi, tas patiešām bija mirdzošs mirklis dvēselei.

Dienas izbraukums bija rūpīgi izplānots un programmā iekļauti objekti, kas cieši saistās ar represēto skumjo pieredzi izsūtījumā, jaunības dienu gaitām vai aktīvo darbību represēto organizācijā. Alūksnes grupu sirsnīgi sagaidīja Kokneses represēto nodaļas izpilddirektore Lība Zukule ar saviem kolēģiem un visas dienas gaitā rūpējās par mūsu labsajūtu un daudzveidīgu, skaistu un emocionālu Kokneses apmeklējuma programmu.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Ekskursija ar pievienoto vērtību

23.09.2020

img_20200922_wa0027.jpgSeptembra vidū Kokneses novada seniori devās ceļojumā pie mājražotājiem citā Zemgales pusē. Ciemojāmies Uzvaras līduma "Ķiploku pasaulē", strausu fermā "Mazzariņi", šitaki sēņu audzētavā "Trubenieki" un "Tējas namiņā" Elejas parkā.

  Agra rīta stundā visi ceļotāji bija noteiktajā vietā un laikā. Ieņēmuši visas sēdvietas autobusā, piesprādzējušies, devāmies ceļā. Gide Daiga pastāstīja par katras ceļojuma apskates vietas vēsturi un tagadni. "Ķiploku pasaules" saimniece Antra mūs sagaidīja īpaša dizaina apģērbā, īsi iepazīstināja ar sevi un saimniekošanas sistēmu. Protams, visu dzīves laiku nav nodarbojusies ar dārzeņu audzēšanu un to pārstrādi, esot bijusi ierēdne, socioloģe, apguvusi šūšanas prasmes un kosmetologa zinības, bet kopš 2016. gada uzņem interesentu grupas savas darbnīcas – degustācijas zālē – "Annās". Audzē ķiplokus 1 ha platībā, siltumnīcā aug dažādu šķirņu tomāti, paprika un nelielā platībā rudens šķirņu avenes. Visu izaudzēto pārstrādātā veidā un īpašā noformējumā piedāvā pircējiem. 2019.g. saimniecībai piešķirta kvalitātes zīme "Zaļais sertifikāts".

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Seniori talko Likteņdārzā

07.09.2020

20200903_132858.jpgKokneses senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki ir aktīvi Likteņdārza atbalstītāji. Ik pa laikam viņi rīko talkas un aicina pievienoties ar citus, apliecinot, ka ikviens no mums var dot savu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā. Klubiņa vadītāja Zenta Bērziņa teic: "Dodamies palīgā pēc savas ierosmes, kā arī atsaucamies uz aicinājumu palīdzēt. Lietainajā 3. septembra dienā čakli rosījāmies Likteņdārzā, jo 6. septembrī bija gaidāms nozīmīgs pasākums – svinīga piemiņas vietas atklāšana Latvijas valsts dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem."

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Aicina uz talku Likteņdārzā

27.08.2020

Senioru klubiņš "Pīlādzītis" un Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri 3. septembrī organizē talku Likteņdārzā un aicina piebiedroties citus novada iedzīvotājus. 3. septembrī pulksten 9 no Stacijas laukuma un pulksten 9:10 no veikala "Elvi" laukuma kursēs autobuss uz Likteņdārzu.

Lasīt visu ziņu

Senioru ceļojums pa Latgali un Vidzemi

28.07.2020

img_20200724_wa0009.jpg23.jūlija rīts ir drūmi lietains, pavēss - tieši tāds kā mums jau ierasts ekskursiju dienā. Ņiprie ceļotāji ir laicīgi ieradušies, tiek aizņemtas visas vietas autobusā un ceļojums ir sācies. Gide Daiga īsi informē par ceļotāju dienas darbiem. 

Piestājam pie majestātiskās, šķelto laukakmeņu mūra ēkas – Stirnienes baznīcas.  Mūs sagaida vietējā gide – Ieva Zepa, kas sirsnīgi izstāsta par dievnama likteni pagātnē un darbību tagadnē. Dievnama iekštelpa sakopta, tīra, altārgleznā mirdz dievmātes labvēlība. Ieva turpina stāstījumu par viediem Latgales cilvēkiem, par bīskapa Boļeslava Sloskāna gara spēku, aicina visus piesēst un ieklausīties ērģeļmūzikā. Katram ceļotājam ir iespēja pret nelielu ziedojumu paņemt no groziņa svētītās vaska sveces vai kādu atklātnīti. Interesanti, ka no sendienām turpinās darbīga tradīcija -  uz Lieldienām mācītājs ir svētījis visus baznīcēnus un to zirgus ar pajūgiem – tagad dara to pašu – nosvēta visas automašīnas. Uz atvadām Ieva teic: “Mēs strādājam vispirms Dievam un tad cilvēkiem – gaidām jūs atkal ciemos.” 

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Aicina pieteikties ekskursijai pa Kurzemi

30.06.2020

2020.gada 11.jūlijā Bebru pagasta pensionāru padome "Mārtiņroze" aicina ekskursijā pa Kurzemi, maršrutā - Tukums – Sabile – Kandava – Talsi.

Lūdzam pieteikties un dalības maksu 10 eiro samaksāt: Mārītei Andersonei (tālrunis 28767663), Lībai Zukulei (tālrunis 26423431), vai sekretārei Bebru pagasta pārvaldē.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top