Lapas karte
AA+A++
A AAA

16. marts - Vispasaules sociālā darba diena

15.03.2021

img_20210312_wa0006.jpgMarts ir mēnesis, kad visā pasaulē īpaša uzmanība tiek veltīta sociālajam darbam, tā nozīmei sabiedrības pārmaiņu procesos, sociālā darbinieka profesijai un pilnveidošanās iespējām. Katru gadu marta trešajā otrdienā tiek svinēta starptautiskā sociālā darba diena. 

Sociālajos dienestos ikdienas sociālais darbs ir vērsts uz to, lai sabiedrība būtu sakārtota un lai sociālajā vidē valdītu harmonija. Kokneses novada Sociālā dienesta darbinieki ir stipra, saliedēta, zinoša, profesionāla komanda, kuras pamatā ir cieņa pret cilvēku, taisnīgums, cilvēku privātās dzīves respektēšana, atbildība, aktivitāte, radošums un atsaucība. 

Sociālajiem darbiniekiem ir ļoti labas komunikācijas prasmes, spēja iejusties klientu situācijā, būt emocionāli atvērtiem.

Šajā gadā izaicinājums ir pilnvērtīga sociālā darba nodrošināšana valstī noteiktās ārkārtas situācijas periodā, kad sociālais darbs ir jāveic, ievērojot dažādus ierobežojumus. Dienestā ļoti ātri tika izstrādāta stratēģija, kā apkalpot klientus, ievērojot viņu vajadzības un intereses, bet vienlaicīgi arī ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ģimenēm, kuras šajā sarežģītajā laikā saskaras ar grūtībām nodrošināt bērniem attālināto mācību procesu un labvēlīgu fizisko un emocionālo vidi bērnu attīstībai, piedāvājam ģimenes asistenta pakalpojumu.

Neskatoties uz dažādām grūtībām, turpinās klientu konsultēšana, psiholoģiskā atbalsta sniegšana, sociālo pakalpojumu organizēšana un sociālās palīdzības piešķiršana. Esam iemācījušies strādāt arī attālināti. Lai kā gribētos satikties sanāksmēs klātienē, pašlaik tas nav iespējams, ievērojam valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus.

Vasaras periodā Ģimenes atbalsta dienas centrā tika organizētas aizraujošas radošās darbnīcas dažādu vecumu bērniem un personām ar funkcionāliem traucējumiem. Tuvojoties vasarai, cerams, ka arī pandēmija atkāpsies, un kopīgas aktivitātes varēs atkal notikt.

Lai smeltos spēku ikdienas darbam un pienākumu veikšanai, regulāri katru gadu organizējam pieredzes apmaiņu, dodoties uz kādu citu sociālo dienestu. Svētku reizē kopīgi apmeklējam teātra izrādes un apgūstam jaunas prasmes radošās darbnīcās. Jūtamies vienotas, atbalstām viena otru, dalāmies priekos un raizēs, tas mūs dara stipras. Pateicos kolēģiem par atbildīgu un radošu darbu!

Sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top