Drukas resursa adrese: http://arhivs.koknese.lv/sociala_palidziba/ciemos_uz_kaiminu_novadu
Drukas datums: 21:46:57 29.05.2023

Ciemos uz kaimiņu novadu

04.10.2017

img_20171002_wa0012.jpgLatvijas Sarkanā Krusta Kokneses novada nodaļa septembra vidū donoriem un brīvprātīgiem rīkoja ekskursiju uz Odzienas pili, Pļaviņām un maiznīcu „Liepkalni”. Ekskursijā piedalījās arī Bebru pamatskolas skolēni, kuri visu vasaru bija cītīgi trenējušies un piedalījušies sportiskās aktivitātēs, kā arī pirmās skolas dienas pasākumā pareizi atbildēja uz LSK biedru sagatavotajiem jautājumiem.  

Vietalvas pagastā ciemojāmies saimniecībā, kur divi jauni un uzņēmīgi cilvēki nodarbojas ar trušu audzēšanu. Interesanti bija apskatīt Odzienas pili, kur enerģiski ļaudis pārvaldnieka Aivara Skābarnieka vadībā rūpējas par pils atdzimšanu. Aizraujoša bija gides Guntas Lazdas vadītā ekskursija pa Pļaviņu novadu, īpašs pārsteigums bija pie Gostiņu baznīcas uzstādītie akmeņi ar agrākajiem Gostiņu nosaukumiem. Tāpat daudz jauna uzzinājām par „Liepkalnu”  maiznīcu, degustējām tur cepto maizīti.  Mums bija lieliska iespēja pabūt arī uz saliņas Daugavā, kur netālu  no maiznīcas pēc „Liepkalni” īpašnieka Dagņa Čākura ierosmes atklāta Lokstenes svētnīca.  Gids un pārcēlājs Māris mūs "ieveda" citā dvēseliski garīgā pasaulē. Arī skolēni tur pieklusināti un uzmanīgi ieklausījās Māra vārdos. Pēc tam mielojāmies kafejnīcā, lai ar jaukām domām dotos mājās. Paldies SIA „Eidz transports” un šoferim Aldim par jauko braucienu!

Bebru pamatskolas 7. klases skolniece Linda Dumpe raksta: „Ekskursijā uzzināju daudz jauna. Vislabāk patika braukt ar kuģīti uz Lokstenes svētnīcu. Tāpat sajūsmināja ciemošanās trušu audzētāvā, jo garaušus varēja samīļot un tikt pie kopīga foto.”

Lība Zukule