Lapas karte
AA+A++
A AAA

LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses, Bebru, Iršu nodaļa aktīvi turpina darbu

27.08.2021

whatsapp_image_2021_08_27_at_12_49_18_5.jpg26.08.2021. LSK Kokneses nodaļas biedri un brīvprātīgie tika aicināti uz ikgadējo Kopsapulci, lai šajā sarežģītajā laikā satiktu viens otru, pārrunātu jau izdarīto un nospraustu jaunus darbības mērķus. Sapulcē piedalījās 32 dalībnieki.  Sākumā Kokneses nodaļas vadītāja Līva Skābarniece informēja par aktivitātēm, kuras nodaļas brīvprātīgie realizē visā Kokneses apvienības pārvaldes teritorijā ik dienu:

 • Novadā darbojas 3 bezmaksas humānās palīdzības punkti:
  • Koknesē “Atbalsta roka”, Vērenes ielā 1, ar darba laiku: trešdienās pl.14:00-17:00 un ceturtdienās pl.9:00-13:00.
  • Bebros “Sociālās palīdzības istaba”, “Papardēs”, ar septembri atsāks darboties otrdienās.
  • Iršos  “LABDARIS”, “Madarās” dz.7, ar darba laiku trešdienās pl.9:00-13:00 un piektdienās no pl.13:00-16:00
 • Visos trīs pagastos ik nedēļu trūcīgās un maznodrošinātās personas ar Sociālā dienesta izziņu var saņemt Eiropas kopienas projekta atbalstītās bezmaksas pārtikas, higiēnas un skolas piederumu pakas.
 • Regulāri Kokneses kultūras namā notiek brīvprātīgo organizētās “Donordienas”, kuras šogad jau notikušas 3 reizes -17.02. ar 43 (2 pirmo reizi) asins ziedotājiem, 28.04. ar 36  (2 pirmo reizi) asins ziedotājiem un 07.07. ar 76 (10 pirmo reizi) asins ziedotājiem, jo šī reize bija ar mērķi palīdzēt Jēkabpils ugunsdzēsējam, kurš, veicot darba pienākumus Koknesē, guva savainojumus.
 • Kokneses un Bebru nodaļās ir iespēja iznomāt palīglīdzekļus – padušu, elkoņu kruķus, poda krēslus, ratiņkrēslus, staigāšanas rāmjus un sadarbībā ar Ogres nodaļu arī funkcionālās gultas. Par nomas maksu interesēties personīgi nodaļās.
 • Šogad nodaļa iesaistījusies SIF un Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projektā “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”, kuras ietvaros jau bijusi izglītojoša lekcija un radošās aktivitātes. Projekta aktivitātes notiks arī turpmāk, tajās aicināts iesaistīties ikviens novada seniors!

Iršu LSK brīvprātīgā Daiga Andersone informēja par humānā punkta “LABDARIS” darbu, bērnu un jauniešu prieku, ka drīkst uzmērīt skaistās kleitas, kurpes un pagozēties spoguļa priekšā. Plānots attīstīt veļas mazgāšanas, apģērba pāršūšanas iespējas un ieviest grāmatu skapi, kurā ikviens grāmatas varēs ievietot un vietā paņemt citu, ko vēlēsies izlasīt.

LSK Viduslatvijas komitejas izpilddirektore Zanda Stārastniece informēja par aktivitātēm LSK Ogres nodaļā, kurā šobrīd populāri ir jauniešu vienas un vairāk dienu pārgājieni ar nakšņošanu brīvā dabā. Turpina nodrošināt pirmās palīdzības kursus, kā arī aktīvi darbojas LSK zemo cenu veikals Aizkrauklē.  

21.07.2021.Bauskā notika LSK sapulce kurā piedalījās LSK prezidents Latvijā Viktors Jaksons, ģenerālsekretārs Uldis Līkops un Dobeles, Bauskas, Jēkabpils, Ogres nodaļu vadītāji vai izpilddirektori, lai diskutētu par iespējām modernizēt, optimizēt LSK darbu visās nodaļās un nākotnē visas šīs nodaļas apvienotos un izveidot lielu LSK Zemgales komiteju.

Paldies Kokneses apvienības pārvaldei, LSK Viduslatvijas komitejai, kuri nodrošina, lai nodaļa varētu pastāvēt un sniegt atbalstu novada ļaudīm. Paldies visiem brīvprātīgajiem, kas kā čaklas bitītes rosās, lai visas aktivitātes tiktu realizētas.

Ja vēlies iesaistīties Latvijas Sarkanajā Krustā, darīt brīvprātīgi foršas lietas - droši sazinies ar tuvāko LSK nodaļu. Gaidīsim jaunus biedrus!  Mūsu aktivitātes tiek atspoguļotas www.koknese.lv sadaļā sociālā palīdzība.

LSK informatīvais buklets

Informāciju sagatavoja: Līva Skābarniece

Foto: Lība Zukule, Zanda Stārastniece

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top