Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sociālā palīdzība

Izmaiņas sociālajā jomā 2016.gadā

07.01.2016

Īstenojot valsts sociālo politiku darba, sociālās aizsardzības, bērnu tiesību aizsardzības, bērnu un ģimenes lietu, kā arī cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju jomā, Labklājības ministrija (LM) informē par vairākām būtiskām izmaiņām, kas stāsies spēkā 2016. gadā.

• Minimālā mēneša darba alga normāla darba laika ietvaros būs 370 eiro. Minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšana notiks atbilstoši normāla darba laika ietvaros mēnesī noteiktām darba dienu stundām un apmaksātām svētku dienu stundām, ja darbinieks neveic darbu šajās svētku dienās, kas iekrīt darba dienās (saskaņā ar Darba likuma 74.panta pirmās daļas 8.punktu), un apmaksātām pirms svētku dienu stundām, kas iekrīt darba dienās (saskaņā ar Darba likuma 135.pantu), ja darbinieks neveic darbu šajās stundās. LM katru gadu aprēķinās četru veidu normālā darba laika stundu skaitu mēnesī un atbilstošās minimālās stundas tarifa likmes pa mēnešiem par nākamo periodu, un publicēs to apmērus LM tīmekļvietnē: http://www.lm.gov.lv/text/2525.

Lasīt visu ziņu

Palielinās pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem

06.01.2016

lvmaras-logo_1.jpgKokneses novada dome kā sadarbības partneris ir iesaistījusies Zemgales Plānošanas reģiona projektā “Atver sirdi Zemgalē”.

Tā ir deinstitucionalizācijas aktivitāte, kas nozīmē, ka cilvēkiem, kuri pašlaik uzturas valsts sociālās aprūpes institūcijās, bet varētu dzīvot ārpus tām, pakāpeniski tiks nodrošināti sociālie pakalpojumi dzīvesvietā. Sociālos pakalpojumus, kas kompensēs līdzšinējo valsts institūciju klientu vajadzības pēc palīdzības ikdienas aktivitātēs, piemēros individuāli katram cilvēkam. Projekta “Atver sirdi Zemgalē” mērķis ir Zemgales reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Lasīt visu ziņu

Konsultāciju dienas

21.09.2015

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Daugavpils reģiona inspektores Iveta Plone un Edīte Milevska 2015.gada 29.septembrī no plkst.12.30 līdz plkst.14.30 Koknesē, Vērenes ielā 1, Kokneses novada domes Sociālā dienesta telpās sniegs konsultācijas un metodisko palīdzību Kokneses novada speciālistiem un iedzīvotājiem bērnu tiesību aizsardzības jomā. Speciālisti un iedzīvotāji ir laipni aicināti konsultēties par jautājumiem saistībā ar bērnu drošību, pamatvajadzību un interešu nodrošināšanu, kā arī par savstarpējo attiecību jautājumiem. Papildus informāciju variet saņemt pa tālruņiem 65422336, 26809432 vai 26808567. Uz tikšanos Koknesē!

LSK Kokneses novada nodaļas informācija

07.07.2015

sarkkr_1.jpgKokneses Latvijas Sarkanā krusta nodaļa sadarbībā ar Ziedot.lv Koknesē aktivizē labdarības programmu "Palīdzēsim trūcīgiem mazuļiem". Programmas mērķauditorija: novada trūcīgās ģimenes kurās ir mazuļi no dzimšanas līdz 2 gadu vecumam.

Programmas palīdzības veids: Mēnesī - 1 iepakojums autiņbiksītes un 2 iepakojumi piena maisījuma Tutelli (ja ārsts apliecina, ka bērniņam ir alerģija un nozīmē citu maisījumu, tad māmiņām iesniegumam jāpievieno ārsta izziņa).

Lasīt visu ziņu

Latvenergo aicina arī nesen daudzbērnu ģimenes statusu ieguvušos pieteikties atbalstam; kopumā valsts atbalsta elektroenerģijas norēķiniem saņēmēju skaits pieaug

12.05.2015

Lai atbalstu saņemtu visas jaunās daudzbērnu ģimenes, arī tad, ja trešais bērniņš ģimenē ienāk maijā vai līdz gada beigām, Latvenergo aicina pieteikties atbalsta saņemšanai. Bērnam piedzimstot, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu www.e-latvenergo.lv vai arī klātienē pieteikties Latvenergo klientu apkalpošanas centrā.

Valsts atbalsts norēķiniem par elektrību aprīlī kopumā piešķirts vairāk nekā 71 tūkstotim daudzbērnu ģimeņu un trūcīgu un maznodrošinātu mājsaimniecību. Apkopotie dati parāda, ka valsts atbalsta saņēmēju skaits ik mēnesi pieaug. Tas norāda, ka programma veiksmīgi un efektīvi turpina darboties, procesi visām iesaistītajām pusēm kļūst arvien skaidrāki.

Kopš janvāra būtiski palielinājies maznodrošināto un trūcīgo personu skaits, kuras saņem atbalstu, tikmēr daudzbērnu ģimeņu skaits visus mēnešus ir ļoti līdzīgs – aptuveni 17 tūkstoši, līdzīgi kā arī iepriekšējos gados, kad atbalstu daudzbērnu ģimenēm sniedza AS „Latvenergo”.

Lasīt visu ziņu

Dispepsijas un fibromialģijas slimnieki aicināti pieteikties jaunai bezmaksas ārstniecības programmai

12.05.2015

adoria_1.jpgIkdienas steidzīgas ritms būtiski ietekmē mūsu veselību. Tas nav nekāds noslēpums, ka jebkāda veida organisma un pašsajūtas disbalanss atstāj sekas uz mūsu veselību. Pat izjūtot ikdienišķu satraukumu, nemieru un stresu, kas saistīts, piemēram, ar darbu vai personīgo dzīvi, tas var novest pie smagām slimībām, kas var tikt saistītas gan ar nerviem, gan fiziskām sāpēm, sekām, kas saistītas ar nesabalansētas pārtikas lietošanu uzturā un cita veida problēmām, kas būtiski iespaido mūsu veselību un pašsajūtu. Ar šādiem simptomiem saistītās slimības ir dispepsija un fibromialģija, kas katra ir atšķirīga tās izpausmēs, tomēr var radīt nopietnas veselības sekas. Lai noskaidrotu šo slimību simptomus, to progresu un tās ārstētu, veselības centrs “Adoria” vēlas sniegt atbalstu un nodrošināt bezmaksas ārstēšanu cilvēkiem, kas izjūt ar tām saistītus simptomus.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top