Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sociālā palīdzība

Bērnunamu un maznodrošināto ģimeņu bērnus aicina uz bezmaksas Lieldienu pasākumu

18.03.2015

lieldienu_labdariba_plakats_reals_piedzivojums-01_1.jpgIeskandinot Lieldienas, biedrība „Reāls Piedzīvojums” š.g. 29.martā plkst. 12.00 organizē bezmaksas Lieldienu pasākumu bērnu namu, maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem. Pasākumu atklās mūziķis Andris Kivičs. Aicinām interesentus pieteikt savu dalību līdz 25.martam mājas lapā www.realspiedzivojums.lv vai rakstot uz e-pastu labdariba@realspiedzivojums.lv ar norādi „Lieldienu labdarības pasākums”.

Pasākums norisināsies Rīgā, Skolas ielā 6, Ebreju biedrības namā, kur vienkopus pulcēsies vairāki simti bērnu no bērnu namiem un dažādu Latvijas pašvaldību maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm. Šādus un līdzīgus labdarības pasākumus vairākreiz gadā biedrība „Reāls Piedzīvojums” rīko jau ceturto gadu. Biedrības organizētajos labdarības, publiskajos un sabiedriskajos pasākumos kopš 2010. gada bez maksas ir piedalījušies jau turpat 18 000 dalībnieku.

Lasīt visu ziņu

Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība

27.01.2015

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanai, personai ir jāaizpilda un jāiesniedz Juridiskās palīdzības administrācijā:

  • iesnieguma valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības pieprasījumam veidlapa un jāpievieno dokumentu kopijas, kas apliecina personas tiesības pieprasīt juridisko palīdzību,
  • izziņa par trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu (ja tāds piešķirts),
  • kā arī citu dokumentu kopijas, kas saistītas ar strīda raksturu, lietas virzību (piemēram, darba līguma vai citu ar darba devēju saistītu dokumentu kopijas – ja strīds saistīts ar darba tiesībām, īres līguma kopija - ja ar dzīvokļa īri saistītas problēmas utt.).
Lasīt visu ziņu

“Garā pupa” daudzbērnu ģimenes aicina piedalīties konkursā

06.01.2015

gara_pupa_konkurss.jpgBērnu kultūras projekts “Garā pupa” daudzbērnu ģimenes aicina piedalīties konkursā, kur ar auto preču un piederumu vairumtirdzniecības uzņēmuma “Getz Bros.&Co. (Latvia)” atbalstu sešām ģimenēm tiks dāvinātas biļetes uz kultūras pasākumiem un apmaksāti ar to saistītie ceļa izdevumi.

Konkursā pieteikties aicināta ikviena daudzbērnu ģimene (trīs vai vairāk bērni), kas vēlas jaunajā, 2015. gadā, apmeklēt vairāk kultūras pasākumu. Pieteikuma anketā jānorāda bērnu kultūras kalendārā “Garā pupa” izvēlēts pasākums, ko ģimene vēlas apmeklēt, kā arī jāuzraksta trīs jaunā gada apņemšanās. Pieteikties konkursam iespējams līdz 12. janvārim, bet jau 19. janvārī tiks paziņoti konkursa rezultāti – nosauktas sešas ģimenes, kas saņems iespēju apmeklēt sevis izvēlēto kultūras pasākumu un ceļa izdevumu apmaksu.

Lasīt visu ziņu

Par LATVENERGO atbalstu sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām

08.12.2014

2015.gada 1.janvārī Latvijā tiks pilnībā atvērts elektroenerģijas tirgus, kas nozīmē, ka ikviens lietotājs elektrību turpmāk iegādāsies no brīvi izvēlētā tirgotāja.

Rūpējoties par sociāli mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām, Latvijā ir paredzēts ieviest atbalsta programmu, kas paredz zemākas elektroenerģijas izmaksas šiem iedzīvotājiem.

Saeima ir apstiprinājusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz aizsargātā lietotāja koncepcijas ieviešanu. Saskaņā ar to trūcīgās un maznodrošinātās personas katru mēnesi par pirmajām100 kWh, savukārt daudzbērnu ģimenes par 300 kWh, varēs norēķināties par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam. Grozījumi stāsies spēkā līdz ar tirgus atvēršanos 1.janvārī un nosaka, ka visiem Latvijas pašvaldību sociālajiem dienestiem būs regulāri jāiesniedz AS „Latvenergo” dati par attiecīgo pašvaldību trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, tostarp, arī viņu elektroenerģijas tirdzniecības līgumu numurus ar AS „Latvenergo”. Informācijas apmaiņu plānots īstenot, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāju.

Lasīt visu ziņu

Mācās un apgūst jaunas prasmes

08.12.2014

Aptuveni vienu sesto daļu no savas dzīves cilvēks pavada intensīvi mācoties. Sākumā kā skolnieks, vēlāk jau kā students, un tā, līdz diploms kabatā. Taču vai ar to ir gana? Speciālisti apgalvo, ka nav viss. Ne velti ir teiciens – mūžu dzīvo, mūžu mācies. Jaunu zināšanu gūšana iekustina mūsu smadzenes un ir taisnākais ceļš uz panākumiem. Turklāt – šis ceļš ir jāiet katru dienu. Jebkuras jaunas zināšanas nāk par labu katra cilvēka attīstībai.

Lasīt visu ziņu

Maznodrošinātie un trūcīgie 2015.gadā ar Elektrum produktu saņems valsts atbalstu elektroenerģijas rēķinu apmaksai

05.12.2014

Maznodrošinātās un trūcīgās personas katru mēnesi par pirmajām patērētajām 100 kWh 2015. gadā varēs norēķināties par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam*. Lai atbalstu saņemtu, savā pašvaldībā, kārtojot maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu, noteikti ir jānorāda Latvenergo līguma numurs, uz kuru atbalstu attiecināt.

Svarīgi zināt, ka arī tiem klientiem, kuri saņems aizsargātā lietotāja pakalpojumu, līdz 2014. gada 15. decembrim ir jānoslēdz līgums ar AS „Latvenergo” un jāizvēlas sev piemērotākais Elektrum produkts, jo no 101. kWh maksa tiks piemērota atbilstoši klienta izvēlētajam tirgus produktam. Ja klients nebūs izvēlējies nevienu produktu, maksa no 101. kWh tiks aprēķina pēc Elektrum Universālais cenas.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top