Sociālo pakalpojumu sniegšana un organizēšana Kokneses novadā
Valsts apmaksātie sociālie pakalpojumi
Pašvaldības apmaksātie sociālie pakalpojumi
Pakalpojumi projekta "Atver sirdi Zemgalē" ietvaros
Sociālais dienests atkārtoti aicina vecākus, kuri ģimenē audzina bērnus ar invaliditāti, pieteikt bērnus individuālajai izvērtēšanai, ko veiks ekspertu grupa, kuras sastāvā būs vairāki speciālisti, tajā skaitā- klīniskais psihologs, psihiatrs, ergoterapeits, sociālais darbinieks u.c. Pēc izvērtēšanas bērniem tiks sastādīti individuāli sociālās rehabilitācijas plāni, kuru ietvaros plānotās rehabilitācijas pasākumi varēs tikt apmaksāti no projekta „Atver sirdi Zemgalē” līdzekļiem.
Informējam, ka jau šobrīd ir pieejams no šī projekta līdzekļiem apmaksāts bērna aprūpes pakalpojums un atelpas brīža pakalpojums. Kokneses novadā bērna aprūpes pakalpojumu saņem viens bērns ar invaliditāti līdz 4 gadu vecumam (ieskaitot), kuram ir noteikta īpaša kopšana. Aicinām vecākus izmantot arī atelpas brīža pakalpojumu. Atelpas brīža pakalpojumu ir tiesīgi sniegt sociālo pakalpojumu sniedzēji, kuri ir iekļauti sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Sīkāku informāciju par atelpas brīža pakalpojumu var saņemt sociālajā dienestā.
KAD? Pieteikšanās turpināsies līdz šī gada 31. oktobrim. Tas nozīmē – vairs nav atlicis daudz laika!
KĀPĒC? Pieteikties nepieciešams, lai bērni, kam noteikta invaliditāte, varētu saņemt sev nepieciešamo sociālo rehabilitāciju. (Sociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas palīdz bērnam sadzīvot ar veselības traucējumiem, tikt galā ar ikdienu un mācīties dzīvot sabiedrībā. Sociālo rehabilitāciju veic tādi speciālisti kā, piemēram, psihologs, logopēds, reitterapeits, hidroterapeits.) Ne mazāk būtisks ir fakts, ka pakalpojumus saņems arī bērnu vecāki, turklāt – pilnīgi bez maksas!
Lasīt visu ziņuJaunu zināšanu gūšana, dalīšanās savā pieredzē un pārdzīvojumos- tas viss iekustina mūs un liek aktīvi darboties, un tas ir ceļš uz panākumiem un atzinību. Jebkuras jaunas zināšanas nāk par labu katram no mums. Ko mēs kā vecāki gribam redzēt savos bērnos? Lai viņi būtu dzīvespriecīgi, elastīgi un spētu tikt galā ar stresu, adekvāti rīkoties sarežģītos apstākļos un justies droši. Šīs spējas ir atkarīgas ne tikai no paša bērna, bet arī no viņa emocionālās attīstības, kurā liels ieguldījums ir jādod vecākiem.