Lapas karte
AA+A++
A AAA

Koknesieši ar Piemiņas koncertu godina Kokneses Goda pilsones Valdtrautes Burmanes piemiņu sadraudzības pilsētā Vitingenā

28.05.2014

img_0901.jpgFoto galerija. 27. maijā no nedēļu ilga ceļojuma uz Vāciju atgriezās Kokneses novada delegācija. Koknesieši uz Vāciju devās ar 4 deju kolektīvu sagatavotu koncertprogrammu, kuru sadraudzības pilsētas iedzīvotājiem sniedza, godinot pagājušajā gadā mūžībā aizgājušo Kokneses Goda pilsoni Valdtrauti Burmani. Šis piemiņas pasākums bija pateicība par dāsnumu un sniegto mīlestību, kuru Valdtrautes kundze daudzu gadu garumā ir sniegusi koknesiešiem, uzņemot viesus savā mājā. Patiesā cieņā par sniegto ieguldījumu sadraudzības veidošanā, pirms koncerta delegācija devās uz Burmanes kundzes atdusas vietu, kur nolika ziedus, kas bija vesti no Kokneses. "Satiekoties, kā vienmēr, mēs atceramies sadarbības pamatlicējus un virzītājspēku, sauktus par "motoriem" – Johannesu Plumeieru un Viesturu Cīruli. Mēs vienmēr leposimies, ka Kokneses Goda pilsoņu vidū ir 3 cilvēki no tālās Vitingenas, bez kuriem šī draudzība nebūtu iespējama – tie ir Johaness Plumeiers, Vilhelms Rotveilers un Valdtraute Burmane," savā uzrunā vitingeniešiem teica Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Ar nebeidzamiem aplausiem pēc koncertprogrammas dejotājus un Knēzebekas pūtēju orķestri, kas ar savu sniegumu pievienojās koncerta norisē, sveica pasākuma apmeklētāji. Par lielisko koknesiešu sniegumu liecina arī koncerta apmeklētāju saziedotie naudas līdzekļi - 600 eiro. Kokneses novada dome un deju kolektīvi sirsnīgi pateicas partnerpilsētas vadībai, īpaši birģermeisteram Karlam Rideram, un visiem koncerta apmeklētājiem.

Pavadot divas dienas sadraudzības pilsētā, grupas dalībnieki, kā vienmēr, izjuta partnerpilsētas iedzīvotāju viesmīlību gan nakšņojot viesģimenēs, gan ekskursijas laikā, apskatot Vitingenas apkārtni.

Pēc īsās viesošanās Vitingenā, koknesieši devās uz Hanzas pilsētu Lībeku, lai piedalītos 34. Starptautiskajās Jauno laiku Hanzas dienās. Arī šeit Kokneses novada deju kolektīvi ar sagatavotu kultūras programmu uzstājās uz Hanzas dienu kultūras skatuves, kur ar sajūsmu un lieliem aplausiem koknesiešu uzstāšanos novērtēja visi klātesošie.

Brīvajā laikā grupas dalībniekiem bija iespēja izjust Starptautisko Hanzas dienu burvību - viduslaiku tirdziņa kņadu, pilsētu prezentācijas, ielu koncertus un daudzas citas iespējas.

Īpašu paldies par paveikto, lai Kokneses vārds ar godu izskanētu gan sadraudzības pilsētā Vitingenā, gan Hanzas dienās Lībekā, Kokneses novada dome saka kultūras programmas veidotājiem - novada deju kolektīviem – Kokneses jauniešu deju kolektīvam un vadītājai Kornēlijai Reisnerei, VPVI deju kolektīvam “Kāre” un vadītājai Sarmītei Plūmei, deju kolektīviem “Liepavots” un “Irši”, vadītājai Intai Balodei.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top