Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sadraudzības pilsēta Vitingena aicina ciemos

21.02.2020

gerboni_koknese_vitingen.jpgKoknesi un Vācijas pilsētu Vitingenu vieno sadraudzība gandrīz 25 gadu garumā. Daudzo gadu laiku notikušas neskaitāmas  tikšanās, kurās piedalījušies abu pilsētu iedzīvotāji. Par tradīciju izveidojies, ka pilsētu delegācijas savstarpēji apmeklē viena otru. Pēdējā tikšanās notika pirms diviem gadiem, kad Kokneses novada svētku laikā  pie mums ar pieredzes apmaiņas vizīti viesojās Vitingenas pilsētas delegācija. Šogad kārta koknesiešiem posties iepazīt Vitingenas jaunumus.

Līdzšinējais Vitingenas pilsētas mērs Karls Ridders, kuram varam pateikties par aktīvu un radošu pilsētu partnerības veicināšanu gandrīz 17 gadu garumā, pagājušā gada nogalē ir devies pelnītā atpūtā, bet ir apņēmības pilns turpināt atbalstīt Kokneses –Vitingenas sadraudzību, jo ilglaicīgās sadarbības laikā ir izveidojusies gan partnerība pilsētu starpā, gan daudzi personīgi kontakti.

Kopš 2019.gada 1. novembra Vitingenas pilsētai ir jauns mērs –Andreas Ritter, kurš tika ievēlēts par pilsētas mēru uz septiņiem gadiem vēlēšanu otrajā kārtā pagājušā gada 16.jūnijā. Andreas Ritter ir 43 gadus vecs vitingenietis, kurš dzīvo Rādes ciemā un līdz šim ir strādājis Vitingenas pašvaldībā. Andreas Ritter vēlas turpināt un atbalstīt ilggadējo pilsētu sadraudzību.

Kokneses novada dome ir saņēmusi Vitingenas pilsētas ielūgumu Kokneses delegācijai apmeklēt sadraudzības pilsētu tikšanos no šī gada 2.līdz 5.jūnijam Vitingenā. Kokneses novada dome ar prieku ielūgumu ir pieņēmusi un pašreiz abās sadraudzības pilsētās notiek tikšanās sagatavošanas darbi: vitingenieši ir izveidojuši darba grupu, kura veido Kokneses delegācijas uzņemšanas programmu, lai koknesiešiem būtu iespēja gūt pieredzi pašvaldības darbā, iepazīt un apmeklēt Vitingenas pilsētu un apkārtni. Savukārt koknesieši gatavojas Vitingenā gūt pieredzi un kā „ciemakukuli” līdzi ņemt skaistu kultūras programmu. Deju kolektīvs „Liepavots” un kapela „Aizezeres muzikanti” gatavo savus priekšnesumus stundu garam koncertam, kas paredzēts Lībenas ciemā, kur jau iepriekš viesojušies gan Kokneses lauksaimnieki pieredzes apmaiņas projektā, gan mākslinieki „Lībenas mākslinieku nedēļu” laikā. Koknesieši šogad  apmeklēs ne tikai Vitingenas pilsētu, bet pēc viesošanās Vitingenā dosies ar kultūras programmu uz 40.starptautiskajām Hanzas dienām Vācijas pilsētā Brilonā. Hanzas dienu gars pie mums, senajā Hanzas pilsētā Koknesē, jau virmo gaisā, jo ceļā uz Brilonu ir novada rokdarbnieču 410  tamborēti un adīti kvadrātiņi, kuri tiks izmantoti, veidojot Hanzas dienu "Sanāksmju teltis" ("Zelte der Begegnung").

Mūsu delegācijai būs interesanti sameklēt koknesiešu darinājumus, apmeklējot teltis, kuras radītas kopīgi sadarbojoties daudzām  Hanzas savienības pilsētām.

Informāciju sagatavoja

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top