Lapas karte
AA+A++
A AAA

Vitingenas un Kokneses sadraudzībai nākamgad 20. gadskārta

10.07.2015

img_1127_1.jpg„Koknese mūs ik reizi patīkami pārsteidz!” – ciemošanās reizē atzina Kokneses sadraudzības pilsētas Vitingenas (Vācija) birģermeistars Karls Ridders, kura vadītā delegācija no 2. līdz 7. jūlijam viesojās Koknesē un izbaudīja daudzveidīgu pasākumu programmu gan mūsu novadā, gan cituviet Latvijā. Vizītes galvenais mērķis bija vienoties par Kokneses un Vitingenas sadraudzības 20. gadskārtas svinībām 2016. gadā. Kopā ar Karlu Ridderu koknesiešu viesmīlību izjuta pārējie delegācijas pārstāvji: Reinhold Borchers, Heinz-Ulrich Kabrodt, Hans-Heinrich Koch, Heinrich Banse un Joern Wolter. Viesošanās laikā atbraucēji pabija Jaunatnes olimpiādes norises vietā – senajā Hanzas pilsētā Valmierā, kur iepazina pilsētas vēsturiski nozīmīgākos objektus, bet galvaspilsētā Rīgā sajuta gaidāmo skolēnu dziesmu un deju svētku noskaņu.

3. jūlija vakarā, kad pie Kokneses pasta nodaļas tapa ziedu paklāji, arī mūsu ciemiņi, kā sveicienu no savas dzimtenes, ielika ziedu pušķīšus Kokneses ziedošajā sirsniņā. Nākamajā dienā svētku gājienā lepni plīvoja Vitingenas karogs, kā arī delegācijas dalībnieki piedalījās citos novada svētku pasākumos.

Vizītes noslēguma diena tika veltīta Kokneses novada apskatei. Vispirms ciemiņi Kokneses novada domē tikās ar domes vadību, darbiniekiem un deputātiem. Tikšanās laikā viņi guva ieskatu prezentācijā par Kokneses novadā paveikto pēdējo gadu laikā un ieguldītajiem pašvaldības un Eiropas Savienības līdzekļiem.

Tikšanās dalībnieki savstarpēji vienojās sadraudzības 20 gadu jubileju svinēt abās Hanzas pilsētās. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris partnerpilsētai izteica oficiālu ielūgumu nozīmīgo gadskārtu atzīmēt 2016. gadā Kokneses novada svētku ietvaros no 1. līdz 3. jūlijam. Birģermeistars Karls Ridders savas pilsētas vārdā pieņēma šo ielūgumu un apstiprināja sadraudzības pilsētas klātbūtni šajos svētkos, kuros piedalīsies ne tikai Vitingenas oficiālā delegācija, bet arī kultūras grupa. Arī Vitingenas pilsētas vadība ir ielūgusi Kokneses novada pašvaldību uz jubilejas svinībām Vitingenā, bet norises laiks vēl tiks paziņots.

Ciemiņi atzinīgi novērtēja redzēto modernizētajā Kokneses katlu mājā. Blaumaņa pagalmā - „Latvijas valsts meži” teritorijā, Vidusdaugavas mežsaimniecības izpilddirektors Jānis Belickis iepazīstināja ar darba specifiku un izrādīja atjaunoto muižas ēku. Ciemojoties Likteņdārzā, vitingenieši ar interesi aplūkoja, kā sakuplojis viņu 2011. gadā stādītais kociņš, un iestādīja vēl vienu ar klāt pieliktu vēstījumu: „Par Vitingenas un Kokneses sadraudzību 2016. gadā”.

Bebru pagastā vitingenieši apskatīja Vecbebru Profesionālo un vispārizglītojošo internātvidusskolu, Vecbebru pili un katoļu dievnamu, bet Iršos vietējo lepnumu – sporta halli, muižas laukumu Magazinu. Pērses pamatskolā, aplūkojot Iršu vēstures ekspozīciju, viņus ieinteresēja Valdas Kalniņas stāstījums par Iršu kolonijas laiku.

„Pēdējo gadu laikā ir jūtama Kokneses novada izaugsme! Esam kopā ar jums! Uz tikšanos nākamgad mūsu sadraudzības svētkos!” – pirms došanās mājup, novēlēja Vitingenas birģermeistars Karls Ridders.

Sarmīte Rode

Anitas Šmites un Daces Svētiņas foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top