Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kapusvētki Kokneses novada kapsētās 2021. gadā

16.06.2021

kapusvetki_kokneses_novada_kapsetas_2021.jpg
Vairākās novada kapsētās šogad ir izmaiņas kapusvētku laikos un datumos.

Kokneses pagasta Ūsiņu un Atradzes kapos par tradīciju kļuvuši ekumēniskie kapusvētki. Kokneses Romas - katoļu draudzes priesteris Elvis Rudovičs informē, ka draudze pieņēmusi lēmumu kapusvētkus rīkot atsevišķi no luterāņu draudzes kapusvētkiem. 7. augustā pulksten 12 Ūsiņu kapos notiks katoļu kapusvētki, bet pulksten 14 kapusvētkus vadīs luterāņu mācītājs. Tradicionāli augusta otrajā sestdienā, šogad 14. augustā, pulksten 14 Atradzes kapsētā notiks luterāņu kapusvētki, bet katoļu draudze tos rīkos augusta pirmajā sestdienā – 7. augustā pulksten 14.

No šī gada janvāra Kokneses luterāņu draudzi vada mācītājs Haralds Biete, kurš vairāk nekā desmit gadus kalpo Pļaviņu Sv. Pētera ev. lut. draudzē un Gostiņu ev. lut. draudzē. Sakarā ar kalpošanu vairākās draudzēs, kurās arī jāvada kapusvētki, ir veiktas izmaiņas luterāņu kapusvētku laikos mūsu novada kapsētās.  Baznīcas kapos kapusvētki tika rīkoti jūlija otrajā sestdienā, bet šogad tie notiks jūlija pirmajā sestdienā – 3. jūlijā pulksten 14. Izmaiņas ir arī Kaplavas kapusvētku norises laikā. Kā ierasts tie notiks augusta trešajā sestdienā, bet nevis pulksten 14, bet pulksten 12.

Bebru pagasta Zutēnu kapos tuvinieki uz luterāņu kapusvētkiem vairāku gadu desmitu garumā pulcējās augusta trešajā svētdienā. Šogad kapusvētki Zutēnu kapos notiks augusta otrajā sestdienā – 14. augustā pulksten 11.

Savukārt Iršu pagasta kapos kapusvētki notiks kā parasti – augusta trešajā sestdienā, šogad 21. augustā, bet nevis pulksten 17, bet pulksten 14. 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top